Blisko 8000 kobiet przeczytało już tą książkę i dowiedziało się - Jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu tworzyć udany związek? » Mężczyzna od A do Z

Przepowiadanie przyszłości – prawda czy mit


Przyszłość pozostaje dla ludzi jedną wielką niewiadomą. Człowiek jednakże, od zawsze stara się ją przewidzieć, uciekając się do przeróżnych metod. Chęć poznania przyszłości bierze się z niepewności jaką przynosi każdy kolejny dzień. Ludzie są w stanie uwierzyć w wiele rzeczy zwłaszcza, jeżeli odnoszą się one do przyszłości ubranej w kolorowe słowa.

Już od najdawniejszych czasów człowiek starał się przewidzieć przeszłość. Chyba każdemu znana jest wyrocznia Pythia w Delfach, która odpowiadała na pytania kapłanów w starożytnej Grecji. Nawet w Starym Testamencie, na przykładzie snów Faraona, widzimy próby odgadnięcia tego co ma dopiero nastąpić. Współczesnych przykładów też nie trzeba szukać daleko, albowiem dwa lata temu na mundialu, ośmiornica miała rzekomo przewidzieć zwycięstwo Hiszpanii.

Wróżby przeważnie dotyczą tego, czy będziemy szczęśliwy, zdrowi, czy wszystko układać się będzie po naszej myśli. W historii człowieka przewijają się takie osoby jak szamani czy czarownicy. Stawało przed nimi jedno zadanie, powiedzieć co nadejdzie, czego można się spodziewać i jak żyć by nie stało się nic złego. Obecnie funkcje te zostały wyparte przez wróżbitów, cyganów, czy karty tarota.


Świat nauki a wróżby

Świat nauki wypowiada się jednoznacznie na ten temat, albowiem nie możliwe jest odgadnąć tego co nastąpi. Kolej rzeczy jest zawsze taka, że pierw przyczyna potem skutek, nigdy odwrotnie. Wszelkie próby odgadnięcia przyszłości, są raczej szukaniem najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzeń na podstawie tego, co już się wydarzyło. Nie ma takich przyrządów, praw, zasad, które odkryłyby zagadkę przyszłości.

Mimo faktu, że świat nauki całkowicie dementuje wróżbiarstwo, ludziom nie przeszkadza to, by nadal wierzyć w to co usłyszą. Wszystko ma swoje podłoże w samym człowieku. Z ochotą przyjmuje on do świadomości, że w jego życiu nie stanie się nic złego. Jest to o wiele bardziej trafne niż ciągła niepewność dnia następnego.

Człowiek prawdopodobnie nigdy nie przestanie szukać odpowiedzi odnośnie przyszłości, dopóki będzie od żył z nadzieją na lepsze jutro.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: Gearth
Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:


Udostępnij:

Tweetnij