Blisko 8000 kobiet przeczytało już tą książkę i dowiedziało się - Jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu tworzyć udany związek? » Mężczyzna od A do Z

5 trików na udane zdjęcia ślubne

Autor: abcslubu.pl Foto: abcslubu.pl

Jedną z zabawnych spraw, jeśli chodzi o planowanie ślubu jest to, że niezależnie ile czasu poświęcimy organizacji dnia ślubu, doborowi kolorów i dodatków, ile pieniędzy wydamy... Jedyną rzeczą, dzięki której będziemy wspominać nasze starania będą zdjęcia lub film.

Większość par młodych zdaje sobie sprawę jak ważną pamiątką są zdjęcia, dopiero po ślubie. A jeśli podjęli decyzje, z których nie są zadowoleni, niestety jest już za późno.

Jest wiele artykułów poświęconych temu jak znaleźć fotografa ślubnego. Wyczepią one temat i nie będę ich tu powielać.

O czym jednak należy pamiętać, aby Wasza współpraca z fotografem była samą przyjemnością? Na co zwrócić uwagę już po tym gdy dokonamy wyboru, którego fotografa chcemy zatrudnić?

Wybierz fotografa, którego lubisz.
Wydaje się banalne, ale to ważniejsze niż myślisz. Twój fotograf robi cudowne zdjęcia? No tak, ale cóż z tego, jeśli nie możesz z nim znaleźć wspólnego języka.

Wybierając fotografa oprócz zdjęć zwracaj też uwagę na osobowość. W końcu jest to osoba, która będzie z Tobą przez cały dzień, często od porannych przygotowań!

Jeśli będzie to ktoś, z kim nie możesz się dogadać, zamiast ekscytacji dniem, będziesz czuła irytację. Zatem dla swojego komfortu, upewnij się, że powierzasz swoje zdjęcia osobie, z którą czujesz się swobodnie i która zachowa się elegancko względem Ciebie i Twoich gości.

Opowiedz o swoich wymarzonych zdjęciach.
Jednym z kluczowych elementów do uzyskania wspaniałych zdjęć jest odpowiednia komunikacja.
Jeśli drobiazgowo planujesz swój dzień i masz w głowie pewne ujęcia, na których Ci zależy, powiedz o tym. Nie zakładaj, że fotograf sam domyśli się wszystkich szczegółów. Wybór odpowiedniego fotografa to 80% sukcesu, pozostałe 20% zależy od pary młodej. Jasno komunikuj czego chcesz, a uzyskacie lepsze efekty.

Kim jesteś?
Każdy ślub jest niepowtarzalny, ale rozgrywa się według pewnego schematu. Dobry fotograf podchodzi do kolejnego ślubu/pleneru/sesji narzeczeńskiej indywidualnie i z Waszą pomocą może przełamać ten schemat.

Aby pokazać na zdjęciach "Was", fotograf musi jednak wiedzieć coś więcej o Waszej osobowości. Nie musicie opowiadać o swoich prywatnych sprawach, ale zdradźcie coś więcej o sobie. Nie bójcie się opowiedzieć o swoich pasjach, hobby, o tym czy jesteście rozważni czy romantyczni. Dzięki temu fotograf może stworzyć ogólny obraz tego, kim jesteście i zaproponować coś specjalnie dla Was. Jeśli nie macie pomysłu na plener, opowiedzcie jak się spotkaliście. Jak on się oświadczył? Jak lubicie spędzać wspólnie czas? Jakie są wasze plany na przyszłość? Zobaczycie, że pomysły natychmiast się pojawią.

Czego oczekujesz?
Każdy ma jakieś oczekiwania, co do wyglądu zdjęć ślubnych. Upewnijcie się, że Wasz fotograf wie, jakiego rodzaju zdjęcia lubicie i jakich się spodziewacie. Dobry fotograf ślubny będzie wiedział czy jest w stanie dostosować swój styl do waszych wymagań czy raczej poleci Wam innego profesjonalistę. Upewnij się, aby poruszyć ten temat przed podpisaniem umowy.

Jeśli np. oczekujesz zdjęć portretowych i pozowanych, a fotograf, do którego się zwróciłaś pracuje, jako fotoreporter ślubny można się spodziewać, że nie będzie wykonywał dziesiątek pozowanych zdjęć. Zapytaj czy dopasuje się do Waszych preferencji. Jeśli tak to wszystko ustalone, a jeśli nie, zapytaj czy może polecić Ci kogoś, kto wykonuje zdjęcia, których oczekujesz.
Jednak zawsze najlepiej od razu zwrócić się do fotografa, który specjalizuje się w rodzaju fotografii, jakiej szukasz niż próbować modyfikować styl kogoś, kto proponuje coś zupełnie innego.

Przykłady...
Powiedzenie "jeden obraz jest wart tyle, co tysiąc słów" nie może być prawdziwsze niż podczas rozmowy z fotografem.
Często posługujemy się zwrotami ogólnymi, które dla każdego mogą mieć inne znaczenie. Jeśli powiesz fotografowi, że chcesz, aby Twoje zdjęcia były "artystyczne", "wesołe", "pełne kolorów" - co to dokładnie znaczy?
Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że myślicie o tym samym to pokazać konkretne zdjęcia z portolio fotografa i powiedzieć, co Ci się w nich podoba i co chciałabyś mieć także na swoich zdjęciach.
Dzięki temu fotograf będzie wiedział, jaki jest Twój gust, co ci się podoba, a co nie. Pamiętaj przy tym, aby myśleć realnie. Jeśli pokażesz, że podobają się Ci się zdjęcia w jasnych, nowoczesnych wnętrzach kościoła, a Twój ślub ma odbyć się w gotyckiej katedrze, uzyskanie tych samych efektów będzie niemożliwie. Jeśli jednak zwrócisz uwagę, że podobają się Ci się zdjęcia, które pokazują architekturę i przestrzeń kościoła, to już jest dla fotografa ważna wskazówka.

Pamiętaj, aby sprecyzować, o czym marzysz, czego oczekujesz, nawet jeśli wydaje się, że odpowiedź powinna być oczywista. W końcu spędziłaś miesiące na organizacji ślubu marzeń. Więc gdy nadejdzie ten długo oczekiwany dzień, idąc do ołtarza jedyne, o czym musisz myśleć to Wasze nowe, wspólne życie razem.


  

Foto: abcslubu.pl


Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:


Udostępnij:

Tweetnij