Blisko 8000 kobiet przeczytało już tą książkę i dowiedziało się - Jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu tworzyć udany związek? » Mężczyzna od A do Z

Nie tylko pieniądze ważne na zakupach

zakupy
Wybierasz się na zakupy? Pewnie w takim razie Twoja pierwsza myśl, to zabrać ze sobą pieniądze, albo kartę kredytową. Jednak czy tylko to jest ważne? Czy aby o czymś nie zapomniałeś? A co z odpowiednim przygotowaniem? Być może jesteś zdezorientowany, gdyż nie wybierasz się w podróż na Mazury, bądź inne popularne miejsce dla urlopowiczów, a do sklepu, aby nabyć określony towar. Trochę Cię zaskoczę, bo również istotna co gotówka w kieszeni, jest odpowiednia wiedza w Twojej głowie.

Nie pozwól, aby wprowadzano Cię w błąd


Sprzedawcy oraz doradcy sklepowi, pomimo tego, że zwykle uśmiechnięci, wcale nie mają tak dobrych intencji, jak mogłoby się wydawać. Często stosowane praktyki mają na celu wprowadzanie w błąd klientów, albo w najlepszym przypadku manipulowanie. Pomyślisz, że przesadzam, bo przecież nikt nie chodzi za naszymi plecami i nie podszeptuje, co powinniśmy kupić. Otóż faktem jest, że tak natarczywego zachowania nie spotykamy. Chodzi tutaj o bardziej subtelne przemycanie pewnych informacji, które mają na celu zdefiniowanie naszych zamierzeń związanych z kupowanie. Przykład? Odpowiedni wystrój w zależności od obchodzonych w danym momencie świąt. Przykład? Mikołaj oraz choinka podczas Świąt Bożej Nocy. Myślisz, że ma to na celu tylko i wyłącznie poprawienie estetyki sklepu? Jeżeli tak, to grubo się mylisz. Chodzi tutaj o wywołanie odpowiedniego nastroju, co przenosi się na większą ilość zakupów w naszym koszyku.


Licz tylko na siebie


Nie ma się co oszukiwać – obecnie dostępne w sklepach urządzenia można w dużej mierze zaliczyć do skomplikowanych. Często poziom zaawansowania jest na tyle duży, że nie potrafimy rozwikłać opisu zaprezentowanego w postaci konkretnych parametrów, co niesie za sobą duże reperkusje. Jakie? Brak tego typu wiedzy równa się trudnością z podjęciem właściwej decyzji, bo niby w jaki sposób możesz określić jakość oraz wydajności urządzenia, jeżeli masz trudności w rozszyfrowaniu jego specyfikacji? Oczywiście, że zadanie to jest niewykonalne. Można jednak tego uniknąć. Otóż, jak pewnie dobrze wiesz, prawdziwe bogactwo wiedzy znajduje się w sieci Internet. Ilość portali przyjaznych konsumentom, a także blogów oraz forów jest na tyle duża, że bez większych problemów możemy znaleźć opis owych parametrów, wraz z określeniem ich priorytetów podczas dokonywania wyborów.

Usystematyzuj co chcesz kupić


Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy robimy zakupy, których ilość jest znaczna. Warto wtedy zrobić sobie odpowiednią listę, która zawiera towary, które będziemy chcieli nabyć. Zwykle tego nie robimy, co w najlepszym razie przekłada się na stratę czasu, gdyż postępujemy wtedy na zasadzie skojarzeń. Przemieszczamy się między regałami, patrzymy na ogromną ilość produktów i zastanawiamy się, czy aby danego towaru nie brakuje nam w domu. Ponadto warto również wziąć pod uwagę, że tak duży ruch w sklepie sprawia, że przechodzimy obok kilkuset produktów i często kupujemy coś, co tak naprawdę nie jest nam w ogóle potrzebne. Notabene zmuszanie klientów do dużej mobilności w sklepach samoobsługowych, to jedna z technik manipulacyjnych.

Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:


Udostępnij:

Tweetnij