Blisko 8000 kobiet przeczytało już tą książkę i dowiedziało się - Jak zrozumieć mężczyznę i dzięki temu tworzyć udany związek? » Mężczyzna od A do Z

Jak wygnać lenia ze swego życia

Autorem artykułu jest Urszula Arczewska


„Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień…”. Zapewne wszyscy pamiętamy z czasów szkolnych ten składny wierszyk. Leń to ktoś, komu się nic nie chce robić. W czasach propagandy sukcesu taki osobnik jest źle widziany przez społeczeństwo.


Bycie leniwym wcale nie jest przyjemne, bo może przysporzyć wielu problemów. Warto więc natychmiast zabrać się za wygonienie lenia z własnego wnętrza. Przyjrzyjmy się człowiekowi z etykietą ”leń.” Kim jest i jak się zachowuje?


Leniwy człowiek jest niechętny do podejmowania działań i często apatyczny. Zapewne znacie z autopsji sytuację, gdy trzeba było wynieść śmieci, a wam się nie chciało. Czuliście jakiś wewnętrzny sprzeciw do wykonywania jakichkolwiek czynności. Coś was zatrzymywało na miejscu.


W walce z lenistwem ważne jest zrozumienie energetyki. Są ludzie dynamiczni, pełni energii ze lśniącymi oczami i są też osowiali, poruszający się powoli, ze zgaszonymi oczami. Ci ostatni szybko się męczą i trudno jest im uaktywnić się do działania. Uważam, iż kluczowym zadaniem jest podwyższenie stopnia energii.


Co może dać więcej energii? Czy jest jakiś specjalny napój? Owszem, prawidłowe odżywianie, bogate w kalorie i witaminy jest bardzo ważne, ale chciałabym wspomnieć o wykonywaniu ulubionych czynności. Realizuj pasje i rób to, co przynosi Ci zadowolenie. Systematyczne wykonywanie tych czynności sprawi, iż wyrobisz w sobie nawyk bycia aktywniejszym, a w ten sposób pozbawisz się lenistwa. Duże znaczenie ma kontrola własnego życia. Warto postarać się o plan działania: codzienny lub miesięczny. Zapisanie czynności do zrobienia i wykonanie „rachunku sumienia” pod koniec dnia pozwoli Ci na poczucie kontroli nad własnym życiem.


Lenistwo powinno być kontrolowane. Potrzebna jest żelazna dyscyplina. Istnieje jednak szansa, że dasz sobie z nim radę. Ważne jest, aby systematycznie dodawać sobie energii, wykonywać ćwiczenia, spacerować, poznawać ludzi i myśleć optymistycznie. Przed wykonaniem określonej czynności pomyśl o efekcie końcowym. To zwiększy chęć działania. Rób postępy codziennie i stopniowo.


Pamiętaj, że Ty sam kierujesz sobą, a nie Twoje uczucia i nawyki. Nie pozwól, by nic i nikt nie kierował Twoimi działaniami. Ty najlepiej wiesz, co trzeba robić i w jaki sposób. Odrzuć wszystkie negatywne myśli i działaj. Lenistwo też jest przyzwyczajeniem i można uwolnić się od niego. Uwierz w to!
_ _ _ _ _

Urszula Arczewska

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Bezpłatny dostęp do materiałów niepublikowanych na stronach:


Udostępnij:

Tweetnij